2. KBTM v Mikulovicích - Štěpánek a Uvízlová stříbrní, debut Čecha


2. KBTM v Mikulovicích - Štěpánek a Uvízlová stříbrní, debut Čecha
V sobotu 5.11. se v Mikulovicích konal 2. krajský bodovací turnaj. Náš oddíl se zde vydala reprezentovat celkem šestice mladých pingpongistů. Nejvíce se nakonec dařilo Václavu Štěpánkovi a Vanesse Uvízlové. Svůj debut na větší akci si odbyl Petr Čech.

Nejvýše byl z našich nasazen Václav Štěpánek v divizi B. Ve své základní skupině prohrál jeden zápas s čechovickým Benkem, ale díky výhře nad favoritem Opanasiukem postoupil z prvního místa. V semifinále zvítězil nad přerovským Rygalem a ve finále tentokrát prohrál s Opanasiukem. I tak se ale mohl radovat z postupu do vyšší výkonostní divize A.

Obrázek
Václav Štěpánek na stupních vítězů divize B. Foto: Roman Glück. Více foto ve fotogalerii.

Mikuláši Víchovi se jako outsiderovi divize C povedlo v několika zápasech překvapit. S přerovským Nadymáčkem urval vítězství 3:2 a se Sléžkou nakonec v pěti setech prohrál. Ve skupině si připsal ještě jedno vítězství a vyhrál i zápas o celkové 9. místo.

Vanessa Uvízlová dominovala své základní skupině D2, když mimo jiné porazila i svého kolegu Šimona Víchu. V semifinále prošla přes Navrátila z KST Olomouc a ve finále bohužel nedokázala znovu porazit Krňovou a nakonec jí připadlo druhé místo. To znamená, že bude naše hráčka na příštím turnaji hrát ve vyšší výkonostní divizi C.

Šimonu Víchovi ani Alexi Jurečkovi se ve skupině moc nezadařilo. Alex si sice dokázal dojít pro jedno vítězství a jednu pětisetovou prohru, ale kvůli horší bilanci setů z toho bylo 6. místo. Šimon si v nabité skupině pro výhru nedošel a také z toho bylo 6. místo. Ve vzájemném souboji o 11. příčku se radoval Šimon Vícha.

Obrázek
Petr Čech v zápase výkonostní divize H. Foto: Roman Glück. Více foto ve fotogalerii.

Petr Čech se ukázal na svém prvním turnaji a hned předvedl velmi sympatický výkon. V divizi H 3 zápasy vyhrál a 3 prohrál. Na své premiérové bodovačce tak zaznamenal 4. příčku a posbíral zkušenosti do dalších turnajů.

Po delší době lze konstatovat, že se nám na turnaji zadařilo a dovezli jsme i medailová umístění. Další krajský bodovací turnaj se uskuteční až v novém roce.

Celkové výsledky najdete pod tímto odkazem.
22.11.2022 | Jakub Kolář | Přečteno: 170x

Utkání

Partneři: