2. RBTM v Havířově a Ostravě


2. RBTM v Havířově a Ostravě
Po zhruba měsíci od minulého pražského republikového turnaje se tentokrát místo dění stěhovalo na druhou stranu republiky do Havířova a Ostravy. V nominační listině hráčů figurovali dva Litovelané, a to Jakub Kolář a Václav Štěpánek. Z důvodu nemoci se bohužel musel z turnaje odhlásit Václav Štěpánek, jenž by ve své kategorii U13 startoval v elitním divizi A.

Turnaj juniorů, který se konal v sobotu 16.10. v Havířově, disponoval menším počtem účastníků, a tak musela být jeho část B přelosována na jiný systém turnaje. Jakub Kolář se ve své skupině C v prvním zápase potkal s Návedlou z Bílovce. První set špatně přijímal, a tak i po závěrečném náporu set ztratil 9:11. V druhé sadě se situace obrátila a Jakub vedl dokonce 9:5. Pak ale přišel o vedení a nakonec prohrál 12:14. Bohužel i koncovka poslední sady se přiklonila k soupeři a zápas přiklonila soupeři 3:0. V dalším zápase se měl utkat s Kozelkem z Hluku, avšak ten na turnaj nepřicestoval, takže byl zápas skrečován pro našeho hráče. Podle propočtů tak musel litovelský hráč pro postup do hlavní fáze získat výhru poměrem 3:0. Již po prvním setu s chotěbořským Jokschem však bylo jasné, že se to nestane, a tak mohl Jakub dohrát zápas bez větších nervů. Po dvou prohraných setech přišel dílčí úspěch v podobě první vyhrané sady na turnaji. Nakonec však Jakub přeci jen podlehl a prohrál 3:1.

Obrázek
ilustrační foto našeho hráče

Třetí místo skupiny znamenalo nasazenou pozici do útěchy, takže automatický postup přes první kolo pavouka. V kole druhém se náš hráč potkal s hráčem Vejvodou z Liberce. Po prvních dvou snadným setech, kdy náš hráč vyhrál a ztratil jen 6 a 7 balonků, se soupeř vzepřel a v sadě třetí podal o mnoho lepší výkon. Třetí sada došla až do koncovky, kde se oba hráči značně přetahovali. Nicméně Jakub nakonec urval vítězství 18:16 a postoupil do dalšího kola soutěže. Zde potkal Matěje Mylera ze Sokola České Budějovice hrajícího třetí ligu. Jakub v ani jednom ze setů nevyhrál víc jak 4 body, což značí jednoznačný výsledek v neprospěch našeho hráče 0:3.

I přes fakt pouze jednoho vyhraného zápasu znamenala účast našeho hráče další nesmírně cenné zkušenosti a možnost zahrát si v nově vybudovaném Národním tréninkovém centru. Další republikový bodovací turnaj kategorie U19 se uskuteční 20. listopadu v Praze.

Podbrobnou cestu turnajem můžete nalét pod tím to odkazem.
8.11.2021 | Jakub Kolář | Přečteno: 403x

Utkání