Krajské přebory - vezeme druhé místo Mikuláše Víchy a tři čtvrtfinále


Krajské přebory - vezeme druhé místo Mikuláše Víchy a tři čtvrtfinále
Poslední srpnovou sobotu se v Medvěd Areně v Moravském Berouně konaly krajské přebory mládeže za sezonu 2020/2021. Tomuto klání předcházelo dvoudenní soustředění, kterého se naši borci taktéž zúčastnili. Roman Navrátil zde absolvoval závěrečnou část trenérského kurzu a získal licenci třídy C. Turnaj probíhal ve všech kategoriích, od nejmladších žáků až po dorostence, a náš oddíl reprezentovali celkem 4 mládežníci.

Naším nejúspěšnějším hráčem na turnaji se stal Mikuláš Vícha. Dopoledne zápolil v kategorii mladších žáků (věkem nejmladší žák) a v základní skupině dosáhl na jednu výhru a dvě porážky, což pro něj znamenalo nepostupové třetí místo. Avšak v odpolední části turnaje již startoval ve vlastní kategorii, kde se mu vedlo o poznání lépe. Suveréně si počínal v prvních třech zápasech šestičlenné skupiny, což předznamenalo vyhlídky na stupně vítězů. Předposlední zápas se štěstím vyhrál v pátém setu proti kolšovskému Šíblovi a ve finále na něj čekal urputně bojující mohelnický Slamka. Finále se odehrávalo ve velkém tempu, vyrovnaný souboj opět došel až do pátého setu, kde bohužel Mikuláš nezachytil úvod setu a odešel z finále poražen. I tak druhá příčka znamenala pro Mikyho i celý litovelský stolní tenis velký úspěch, zvláště když pomyslíme, že toho Miky za poslední rok moc nenatrénoval.

Obrázek
Mikuláš Vícha se po dlouhé době představil na turnaji a hned z toho byl pohár za druhé místo. Více foto ve fotogalerii.

Václav Štěpánek startoval v dopolední části taktéž v kategorii mladších žáků. V základní skupině ho čekaly dva zápasy, z nichž vyšel vítězně. Do čtvrtfinále se navíc dobře naladil výhrou 3:0 nad nasazenou jedničkou Švestákem. Ve čtvrtfinále narazil na dlouhomílovského Šafáře. Tento hráč disponoval nepříjemnou agresivní hrou a Vašek tak ztratil první set velkým rozdílem. Další dvě sady nabídly velmi vyrovnanou hru, ale soupeř vždy utekl v koncovce a litovelský reprezentant tak ztratil utkání 0:3. Odpoledne Vašek nastoupil do kategorie starších žáků, tedy o jednu kategorii výš. Ve skupině v prvním zápase zaznamenal skalp přerovského Nadymáčka a v dalším průběhu si připsal ještě jednu výhru, což znamenalo postup do osmifinále. Litovelský hráč vstoupil do utkání proti čechovickému Benekovi na výbornou a rychle vedl 2:0, v zápase celkově zvítězil 3:1. Ve čtvrtfinále ale narazil na nasazenou dvojku Severu z Přerova a po bojovném výkonu vypadl výsledkem 0:3.

Vanessa Uvízlová startovala v dopolední části v kategorii mladších žákyň. Již ve skupině narazila na nasazenou jedničku Romanu Glückovou, s níž prohrála ve třech setech. Pak ale získala postupové vítězství s mohelnickou Slamkovou a do čtvrtfinále zamířila z druhé příčky. Zde narazila na Haltmarovou ze Štítů a zůstala před branami medailových bojů. Odpoledne se naše jediná dívka prezentovala v kategorii starších žákyň. Zde si zopakovala bohužel neúspěšně souboj s Haltmarovou 0:3 a v druhém zápase tříčlené skupiny potkala nasazenou jedničkou Mazalovou. Ani tohle utkání nevyšlo a pro naši hráčku to znamenal konec v turnaji.

Obrázek
Vanessa Uvízlová, jediná dívka ve výpravě, dosáhla v mladších žačkách na čtvrtfinále.

Jakub Kolář se prezentoval v jedinné kategorii, a to mezi dorostenci. V úvodním zápase přehrál papírově slabšího Douška z Přerova 3:0. V dalších zápasech, kde byl opět favoritem, se mu ale tolik nedařilo. Po špatném začátku prohrával s čechovickým Pokorným již 0:2. Ani následné srovnání stavu nepřineslo vytouženou výhru, takže Jakub utkání ztratil v pěti setech. Poslední zápas rozhodoval o postupu našeho hráče, bohužel po špatném výkonu s hnojickým Tkaczikem klání ztratil ve třech setech a do dalších bojů nepostoupil.

Celkově byli trenéři spokojeni s předvedenou hrou a výkony většiny hráčů. I výsledky mládežníků naznačují příslib do budoucích let. Z Moravského Berouna odjíždíme se ziskem druhého místa mezi nejmladšími žáky a také se třemi čtvrtfinálovými účastmi.

Kompletní výsledky jsou dostupné zde.
3.9.2021 | Jakub Kolář | Přečteno: 201x

Komentáře ke článku

Krátce

16.12.2020 -
Od pátku 18. 12. 2020 do odvolání se nebudou konat tréninky z důvodu vládních opatření.
12.10.2020 -
Od 12. 10. 2020 až do odvolání se nebudou konat tréninky, zápasy ani turnaje z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci Covid-19.
9.10.2020 -
Z důvodu konání druhého kola senátních voleb v pátek 9. 10. 2020 nebude trénink.
3.9.2020 -
Zdravíme ve školním roce 2020/2021. První trénink bude v pátek 4. 9. 2020 v 16:30. Jako vždy na sokolovně v Litovli. Těšíme se na vás.
23.6.2020 -
Ve středu 24. 6. 2020 bude poslední trénink ve školním roce 2019/2020. Po letních prázdninách se budeme těšit na další sezónu.
20.5.2020 -
Dnes 20. 5. 2020 po dlouhé pauze začínáme opět trénovat. Abychom dodrželi pravidlo rozestupů 2 m, je mládež rozdělena do dvou skupin. Každá z těchto skupin bude mít trénink 45 minut. Pokud je to možné, měl by každý dojít už převlečený do sportovního oblečení.
11.3.2020 -
Rada města Litovel rozhodla, že všechny sportovní akce včetně tréninků a zápasů jsou do odvolání zrušeny.
2.1.2020 -
Šťastný nový rok! První trénink v roce 2020 bude v pátek 3. 1. 2020.
8.11.2019 -
I v pátek 8. 11. 2019 odpadá trénink dospělých z důvodu probíhajícího divadelního představení.
1.11.2019 -
V pátek 1. 11. 2019 odpadá trénink dospělých z důvodu probíhajícího divadelního představení.

Utkání

Partneři: