2. krajský bodovací turnaj v Mikulovicích


2. krajský bodovací turnaj v Mikulovicích
O druhé říjnové neděli se v Mikulovicích opět sešli mladí stolní tenisté z celého kraje, aby poměřili síly na krajském bodovacím turnaji. V pořadí druhého klání se v dopolední části prezentovali Jakub Kolář a Václav Štěpánek. Odpoledne se představili bratři Mikuláš a Šimon Víchovi a Vanessa Uvízlová. Rady jim poskytovali trenéři Tomáš Voříšek a Radek Uvízl.

V hale opět platila přísná epidemiologická opatření, hráči i doprovod byli nuceni nosit roušky a sedět podle divizí v oddělených sektorech. Zejména v divizi A chyběla značná část nominovaných, jelikož se o stejném víkendu konalo mistrovství ČR dorostenců v Havířově, kam se nominovalo celkem 6 hráčů ze dvou nejvyšších divizí.

Obrázek
Vaškovi Štěpánkovi se výsledkově tentokrát tolik nedařilo, i tak podal bojovný výkon

Jakub Kolář si ve své základní skupině počínal A2 obdobně jako na minulé bodovačce, opět v ní obsadil 3. příčku. Na začátku potkal výkonostně srovnatelného Petreka, s nímž sice vyhrál první sadu, ale pak další tři ztratil. Pak prohrál i s jesenickým Kašníkem, ale v dalších utkání neměl se soupeři problém. Náš hráč zvítězil ještě se Švanovou 3:0, s Vágnerem 3:1 a s Romanovským 3:0. V utkání o celkovou 5. příčku pak porazil Šolleho, když v zápase ztratil jen set.

Václav Štěpánek si na minulé bodovačce vybojoval právo startu v divizi C. Bohužel divize se kompletně nenaplnila, a tak náš svěřenec přišel o další zajímavé zápasy. V prvním zápase narazil na Vicence, jehož na minulém turnaji porazil hned dvakrát. Tentokrát se mu ale tolik nedařilo a utkání prohrál 1:3. S hnojickým Novákem ztratil vyhraný zápas, když vedl 2:1, ale polevil a soupeř jej potom přehrál. Vítězství se dočkal až v posledním zápase, kdy přetlačil bojujícího Šafáře. Náš hráč zakončil turnaj zápasem o 5. místo, který prohrál se štítským Kociánem.

Mikuláš Vícha si vedl nejlépe z našich v odpolední části turnaje. V divizi D si počínal skvěle. Postupně zde vyhrál s hnojickým Šperlichem 3:0, s mohelnickou Slamkovou 3:1 a se Skálou z Přerova stejným poměrem. Dále narazil i na svého bratra Šimona, jemuž nedovolil zápas jakkoli zdramatizovat a přesvědčivě zvítězil 3:0. S Ratajským z Olomouce přidal pátou výhru a se Slamkou z Mohelnice zkompletoval šestici výher. V poměrně složité skupině tak vybojoval suverénní 1. příčku a na dalším turnaji se může těšit na účast v divizi C.

Obrázek
V turnaji došlo i na jeden bratrovražedný souboj bratří Víchů, úspěšnějším byl nakonec starší Mikuláš

Šimon Vícha se svému bratrovi snažil zdatně sekundovat. Ač ho ve vzájemném zápase starší bratr jasně přehrál, v dalším průběhu podal velmi bojovný výkon. Šimon sice žádné vítězství v turnaji nepřidal, ale za zmínku určitě stojí zápas se silným Slamkou z Mohelnice. Náš svěřenec zápas dotáhl až do pátého setu, v němž ale bohužel neuspěl. Litovelský hráč si odvezl 7. místo z divize D a také cenné zkušenosti.

Vanessa Uvízlová se prezentovala v divizi E, kde zaznamenala také velmi dobrý výsledek. Ve skupině se jí podařilo vyhrát celkem čtyři utkání, shodně 3:0. Zvítězila nad mikulovickými Gvizdem a Seibertovou a nad Ratajskou a Jurečkou z KST Olomouc. Naopak dva zápasy skupiny prohrála, a to s hnojickými Vlčkem a Škodou 0:3. Ve skupině tak obsadila 3. příčku prezentovanou pěknými výkony.

Po nedělní bodovačce byly již na začátku dalšího týdne zrušeny všechny sportovní akce včetně stolního tenisu. Přestože se tato situace dala čekat, uzavření sportovišť přišlo poměrně brzy. Členům oddílu tak nezbývá než se připravovat individuálně fyzicky v domácím prostředí. Věříme, že se k pingpongovým stolům vrátíme již zanedlouho.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.
Kompletní výsledky našich svěřenců si lze prohlédnout pod tímto odkazem.
7.12.2020 | Jakub Kolář | Přečteno: 197x

Komentáře ke článku

Krátce

16.12.2020 -
Od pátku 18. 12. 2020 do odvolání se nebudou konat tréninky z důvodu vládních opatření.
12.10.2020 -
Od 12. 10. 2020 až do odvolání se nebudou konat tréninky, zápasy ani turnaje z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci Covid-19.
9.10.2020 -
Z důvodu konání druhého kola senátních voleb v pátek 9. 10. 2020 nebude trénink.
3.9.2020 -
Zdravíme ve školním roce 2020/2021. První trénink bude v pátek 4. 9. 2020 v 16:30. Jako vždy na sokolovně v Litovli. Těšíme se na vás.
23.6.2020 -
Ve středu 24. 6. 2020 bude poslední trénink ve školním roce 2019/2020. Po letních prázdninách se budeme těšit na další sezónu.
20.5.2020 -
Dnes 20. 5. 2020 po dlouhé pauze začínáme opět trénovat. Abychom dodrželi pravidlo rozestupů 2 m, je mládež rozdělena do dvou skupin. Každá z těchto skupin bude mít trénink 45 minut. Pokud je to možné, měl by každý dojít už převlečený do sportovního oblečení.
11.3.2020 -
Rada města Litovel rozhodla, že všechny sportovní akce včetně tréninků a zápasů jsou do odvolání zrušeny.
2.1.2020 -
Šťastný nový rok! První trénink v roce 2020 bude v pátek 3. 1. 2020.
8.11.2019 -
I v pátek 8. 11. 2019 odpadá trénink dospělých z důvodu probíhajícího divadelního představení.
1.11.2019 -
V pátek 1. 11. 2019 odpadá trénink dospělých z důvodu probíhajícího divadelního představení.

Utkání