Stanovy


Veřejný přebor Olomouc

Systém soutěže
Hraje se dvoukolovým systémem doma/venku. Utkání zahajují 2 čtyřhry a následuje 16 dvouher. Pokud jedno družstvo dosáhne deseti bodů a obě družstva se dohodnou, že dále hrát nechtějí, platí výsledek dosažený v tu chvíli jako konečný. Pokud nechce pokračovat v utkání jen jedno družstvo, budou skrečovány jeho zbylé zápasy. Optimální je ale dohrát všechny zápasy. Do čtyřher nastoupí za družstvo 4 hráči. Do následných dvouher nastoupí také 4 hráči, mohou to být stejní hráči, kteří hráli čtyřhry, ale mohou to být úplně jiní hráči. Jakákoliv kombinace mezi těmito možnostmi je přípustná. Po odehrání prvních 4 dvouher je možné jednoho hráče vystřídat. Maximálně může za družstvo nastoupit až 9 hráčů. Minimum jsou 3 hráči, ale potom družstvo kontumačně ztrácí 5 bodů (1x čtyřhra a 4x dvouhry).
V době jarních prázdnin trvá týdenní přestávka soutěže.

Právo startu pro hráče
Platí stejná pravidla pro start hráčů jako loni. Startovat nemohou muži uvedení na základu nejnižší soutěže mužů v kraji (KP2) a muži uvedení kdekoliv na soupiskách soutěží mužů vyšších než KP2. Není omezen start žen, žáků a taky mužů narozených v roce 1955 a dříve (tedy pro muže hranice 15 a 65 let).

Míčky
Naše soutěže se hrají výhradně s míčky plastovými.

Postupy a sestupy
Postupy a sestupy se budou týkat vítězů a posledních v jednotlivých skupinách. Stejně jako loni zůstane zachován i systém baráže mezi předposledním ve skupině a druhým družstvem nižší skupiny.

Výsledkový servis
Zpracování výsledků je realizováno s pomocí systému na internetových stránkách http://www.pinec.info.

Hrací termíny
Úředním hracím termínem je neděle v 10 hodin dopoledne. Předehrávky jsou vítány, není třeba žádat o povolení. Záleží jen na dohodě vedoucích družstev. Případné odklady je nutné nahlásit s nahlášením dohodnutého termínu dohrávky. Je žádoucí dohrávat odložená utkání maximálně do 2 týdnů po úředním termínu. Pokud utkání do té doby nebude odehráno a nebude jiná odezva od vedoucích družstev, vyhrazuje se pro pořadatele soutěže právo vyhlásit vzájemnou kontumaci nesehraného utkání.
Krajské bodovací turnaje

Krajské bodovací turnaje logicky jsou kláním mezi mladíky (letos do ročníku 2003) z celého Olomouckého kraje plus přidruženým bruntálským okresem.

Seriál se skládá z šesti bodovaných turnajů. Na každém turnaji je hráč nasazen do určité divize podle jeho výkonnosti a předchozích výsledků z KBTM. Divize jsou odstupňovány písmeny A–H, kde A je tou elitní. Divize zahrnuje 12 účastníků rozdělených do dvou skupin po šesti. Ve skupině se utká každý s každým a první tři postoupí do nadstavbové skupiny, např. A1-6, poslední tři postoupí do skupiny o umístění, např. A7-12. Hráči, již se umístí na prvních dvou místech divize, automaticky na příštím turnaji hrají o stupeň lepší divizi. V divizích C-H pro první dva ze základních skupin následuje pavouk, pro ostatní zápasy o umístění, třetím se třetím, čtvrtý se čtvrtým atd.

Za umístění dostává hráč určitý přísun bodů, maximálním výsledkem je 80 bodů pro prvního hráče z divize A. Hráči mohou mít duplicitní počet bodů, jelikož se zde srovnává umístění hráče vzhledem obtížnosti jeho divize. Pro příklad: 10. hráč z divize A získá stejně, 71 bodů, jako vítěz divize B. V sestavené tabulce po konci sezony se všem hráčům jako celkové skóre počítá dvojnásobek součtu čtyř nejlepších výsledků. Celkové skóre hraje roli v nominacích na krajské přebory.

Krátce

Žádné aktuální zprávy.

Utkání

Tatran Litovel A
4.10. D Štarnov C

Partneři: