Stanovy

Systém soutěže

Hraje se dvoukolovým systémem doma/venku. Utkání zahajuje 2x čtyřhra a následuje 16 dvouher. Pokud jedno družstvo dosáhne deseti bodů a obě družstva se dohodnou, že dále hrát nechtějí, platí výsledek dosažený v tu chvíli jako konečný. Pokud nechce pokračovat v utkání jen jedno družstvo, budou skrečovány jeho zbylé zápasy. Optimální je ale dohrát všechny zápasy. Do čtyřher nastoupí za družstvo 4 hráči. Do následných dvouher nastoupí taky 4 hráči, mohou to být stejní hráči, kteří hráli čtyřhry, ale mohou to být úplně jiní hráči. Jakákoliv kombinace mezi těmito možnostmi je přípustná. Po odehrání prvních 4 dvouher je možné jednoho hráče vystřídat. Maximálně může za družstvo nastoupit až 9 hráčů. Minimum jsou 3 hráči, ale potom družstvo kontumačně ztrácí 5 bodů (1x čtyřhra a 4x dvouhry).

Objevil se požadavek zařadit do jarního kalendáře týden volna v době jarních prázdnin. Souhlasím.

Právo startu pro hráče

Platí stejná pravidla pro start hráčů jako loni. Startovat nemohou muži uvedení na základu nejnižší soutěže mužů v kraji (KP2) a muži uvedení kdekoliv na soupiskách soutěží mužů vyšších než KP2. Není omezen start žen, žáků a taky mužů narozených v roce 1955 a dříve (tedy pro muže hranice 15 a 65 let).

Míčky

Naše soutěže se budou hrát výhradně s míčky plastovými.

Postupy a sestupy

Postupy a sestupy se budou týkat vítězů a posledních v jednotlivých skupinách. Stejně jako loni zůstane zachován i systém baráže mezi předposledním ve skupině a druhým družstvem nižší skupiny.

Výsledkový servis

Zpracování výsledků bude realizováno s pomocí systému na internetových stránkách http://www.pinec.info.

Hrací termíny

Úředním hracím termínem je neděle v 10 hodin dopoledne. Předehrávky vítám, není třeba žádat mě o povolení. Záleží jen na dohodě vedoucích družstev. Případné odklady mi prosím jen oznamte mailem či SMSkou s nahlášením dohodnutého termínu dohrávky. Dohrávejte prosím odložená utkání maximálně do 2 týdnů po úředním termínu. Pokud utkání do té doby nebude odehráno a nebudu mít žádnou odezvu od vedoucích družstev, vyhrazuji pro pořadatele soutěže právo vyhlásit vzájemnou kontumaci nesehraného utkání.

Krátce

2.1.2020 -
Šťastný nový rok! První trénink v roce 2020 bude v pátek 3. 1. 2020.
 
8.11.2019 -
I v pátek 8. 11. 2019 odpadá trénink dospělých z důvodu probíhajícího divadelního představení.